Neroš

20. listopadu 2010 v 0:33 | Mirka |  Ája a pejsci, kteří procházejí mým životem
Neroš, jak jsme mu doma říkali, byl německý ovčák.


Byl to pes maminčina otce, a byl to už druhý Nerošek, který v rodině žil, prostě, nástupce toho prvního. Když jsem byla maličká, maminka mě prý dávala do kočárku pod schody našeho domu, kde dopoledne krásně svítívalo sluníčko, a milý pes se zasunul pod kočár a hlídal. Když jsem začala nějak kňourat, vždy se prý vyčítavě a provinile díval: "To já ne, já opravdu byl hodný." Jak tak šel čas, já jsem rostla a Nerošek stárnul. Ještě asi v první nebo druhé třídě, když jsem přijela po delší době domů, skočil na mě a povalil na zem, ale brzy nastal jeho čas. Jedno léto celé provyl, a pak v zimě se jednou už neprobudil. Byl to ale první pes, kterého si pamatuju. Bydlel v boudě, ale byl moc hodný, takový veliký. Každý pes, stejně jako člověk, je jiný a další psi, které jsem poznala byli taky každý úplně jiný. Mám psy moc ráda, když je neumím vychovávat. V současné době mám zlatého retrievera Áju a jsem šťastná, jak blecha. Mít vedle sebe živáčka pejsáčka je moc krásné a útěšlivé.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 David Bachmann David Bachmann | E-mail | Web | 20. listopadu 2010 v 1:00 | Reagovat

Když jsem viděl v RSS titulek neroš, říkal jsem si, že tomu vypalovacímu softwaru říká holt každý jinak. A on je to pejsek! Můj táta, který oslepl po výbuchu granátu, měl doma vodící fenku besinu. Ta prej strašně vyváděla, když mě máma dala na zem. Málem mi neumožnila naučit se chodit. Je mi líto, že si jí nepamatuju. Pejsky mám taky rád a až se jednou odstěhujeme z Prahy, úplně určitě si nějakýho koupíme.

2 mirunkaajenka mirunkaajenka | 20. listopadu 2010 v 10:50 | Reagovat

On na mě vždycky skočil a já byla jak dlouhá, tak široká na zemi. U nás na Moravě se mu prostě říkalo Neroš, a aby se to našim nepletlo, byl to zas Neroš.  A kdyby měli dalšího, určitě by...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama