První kazeťák

22. listopadu 2010 v 23:36 | Mirka |  Vzpomínáček, a neb, co se mi ještě úplně nevykouřilo z hlavy
Technické výdobytky jsou moje veliká vášeň.


Patřím ještě ke generaci, která neměla takové možnosti jako jsou nyní v oblasti třeba audiotechniky, telefonů či odečítačů obrazovky, a tak jsem v téhle době nadšená z pokroku, z něhož se mohu těšit i já. Dnes bych ráda zavzpomínala na svůj úplně první radiomagnetofon. Byl to Stern, ještě monofoní a "hrooozně" těžký. Mít svůj kazeťák, to byl můj velký sen, a tak mi ho rodiče v osmičce na Vánoce splnili. Pamatuji si to skoro jako dneska. U stromečku jsme byli celá rodina. Jaké tam byly dárečky ještě jiné, to si už nepamatuji, určitě už tenkrát kosmetika (vždyť jsem byla už tak "velká"), ale ta veliká krabice, zavázaná mašlí a ve velkém papíře. No, zkrátím to. Tatínek už měl přístroj samozřejmě venku, sám se s ním naučil, aby mi ho mohl ukázat a taky nahrál pár písniček. Myslím, že si tak i on splnil svůj sen o kazeťáku, doposud měl ještě jen cívkáč. Moji zlatí rodiče.. Jsem jim moc vděčná za takové, ale i jiné plnění mých snů a tužeb.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 David Bachmann David Bachmann | E-mail | Web | 23. listopadu 2010 v 10:56 | Reagovat

Sterny byly dobrý! Moje babička měla Stern jen rádio, bylo na 6 tlustejch buřtovejch baterek. Bylo taky hodně těžký, ale mělo dobrou citlivost a ty baterky v něm vydržely půl roku. Na to, že se jednalo o východoněmeckou firmu, byly ty kazeťáčky docela slušný. Já měl ten maďarskej MK 27 s gumovejma tlačítkama. Později jsem si už za vydělaný peníze koupil Toshibu. Kde je těm starejm přístrojům konec, to netuším. Dneska mám všude s sebou malou Sansu a úplně mi stačí ke štěstí.

2 mirunkaajenka mirunkaajenka | 23. listopadu 2010 v 11:09 | Reagovat

No, my jsme toho "maďara", jak jsme mu s holkama říkaly, měly jako skupinovej přístroj. Byl takovej dlouhej, co knížek jsme si na něm přehrály, to byly prima časy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama