Oheň a vítr

12. prosince 2010 v 2:55 | Mirka
Píseň ohně a větru

Blíží se čas vánoc a to je doba jako ztvořená pro vzpomínání, hodnocení a jiné podobné zamýšlecí procesy. Abych pravdu řekla, k napsání tohoto článku mě tak trochu vyprovokoval status Markéty-Puneranka, která se zmínila o tom, že by chtěla mít krb.
My jsme doma sice krb neměli, ale měli jsme kamna, ve kterých to umělo krásně hučet. Někdy mírně, někdy divoce, záleželo na tom, jak se reguloval přívod vzduchu. A když byl venku vítr, ozýval se z komína kvílivý hukot větru. Chtěl se vplížit ke mně, chtěl mě ochladit, a možná i odnést, co já vím. Rozhodně jako malá si tento vítr pamatuju poměrně dobře. Byl klid, rádio bylo vypnuté a s námi byl on, vítr, který chtěl za ohněm do kamen, a oheň, který nás chránil a hřál.
A tehdy i vítr venku tak zvláštně zpíval, takovým pískotem.. Vkrádal se mi do duše, když jsem si hrála venku. Teď už vítr nezpívá. Nevím, čím to je, ale možná to už neumí. Tak ať zpívá alespoň v komínech, které ještě umí pouštět kouř z normálního dřeva a uhlí. Snad to ještě bude umět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama