Maturita!! Jenom smutně koukám...

21. května 2011 v 4:09 | Mirka
Na tohle téma je jistě fůra článků, můj nebude ničím nový a už vůbec nechci, aby to vyznělo, jako že si naříkám.


Je tedy fakt, že na školu celkem nerada vzpomínám, ikdyž na druhém stupni se to už celkem dalo vydržet. Měli jsme divadlo, pěvecký sbor, zkrátka, člověk se už i trochu uměl zabavit. Je ale fakt, že učení nebylo zrovna mojí silnou stránkou. Z části to bylo asi tím, že jsem byla doopravdy trochu pomalejší a potřebovala jsem, aby se mnou někdo víc zabýval, a pak, když už bylo pozdě, od rozdělaného jsem utíkala. (To mi mimochodem zůstalo dodnes.) A tak jsem po škole skončila, a začala, doma. Cpala jsem do hraček cupaninu. Když porovnám tehdejší plyšáky s těmi dnešními, ty dnešní jsou krásné, hlaďoučké, přímo volají po pohlazení. Pak jsem na dlouhých třináct a půl roku zatvrdla na ústředně, před tím jsem si ale udělala kurz pro telefonisty a rehabiliťák v Levoči. Jenže, byla jsem ještě pořád trdlo, které se všeho bálo, takže jsem z toho nevytěžila zdaleka všechno, co se vytěžit dalo. Práce u telefonu mě moc nebavila, a tak jsem po těch dlouhých letech odešla. Musím se přiznat,že mi v tom tak trochu napomohl slibně se rozvíjející vztah s Jirkou, a tak jsem za ním prostě a jednoduše odjela a už tu ůstala. To všechno, celý svůj život, absolvuju pouze se základním vzděláním. Netvrdím, že bych měla být na to hrdá, ale nevadí mi to nijak zvlášť. Po odchodu z další práce, kde jsem dělala tabulky v Excelu, už zase pracuji, skenuji knížky. Práce mě baví a jsem spokojená. Všem, kteří maturovali, přeji hooodně radosti z dosažených výsledků, a hodně elánu do dalších dní. A těm, kdo maturitu nemají samozřejmě taky. Život jde dál, tak žijme!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 davidbachmann davidbachmann | E-mail | Web | 21. května 2011 v 11:10 | Reagovat

Důležité je, že nežijeme chudě. Myslím ve smyslu zájmů, poznání a zážitků. Někdo tu maturitu má a je mu to jen k tomu, že ve dvaceti nastoupí do účtárny a v šedesáti z ní odejde. To my máme nejrůznější zkušenosti s prací a spoustu zájmů. Maturitu tedy nemám, ale hned tak s někým bych svůj život neměnil.

2 mirunkaajenka mirunkaajenka | 21. května 2011 v 12:31 | Reagovat

Jéžiš, tak zkouším napsat komentář, úplně jsem to zapomněla. To víš, že já žiju spokojeně. Člověk hledá krásu ve všem možném, ve švitoření ptáčků, v pokecu, ikdyž třeba jen po skype, v jídle, v lidech... Těch věcí by bylo asi dost a nějaké jistě zapomenu. Přeju pěkný den...

3 punerank punerank | E-mail | Web | 21. května 2011 v 13:18 | Reagovat

kecáš, je spíš vidět, že koukáš vesele. možná taky napíšu o maturitě, protože přesně, jak říkáš, jde o to, co z učení, zkušeností, ze života dovedeme vytěžit. a že to taky chápu pěkně pozdě:)))
papa a piš!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama