Jak jsme nakupovaly

3. prosince 2011 v 4:13 | Mirka |  JEN TAK
V předchozím článku jsem tak nějak naznačila, že bych snad časem napsala pokračování, či spíše zážitek z nákupu v Bile, protože on tedy skutečně stál za to.
Jednak ochotou zaměstnanců mi pomoci, ale už před tím, když si moje slečna usmyslela, že dostala chuť na něco "lepšího", a nepozorovaně, tedy pro mě, jsme se ocitly místo před obchoďákem u auta, kde paní prodávala grilovaná kuřata, párky v rohlíku, a podobné laskominky. Ono to vlastně začalo už tím, že cestou z knihovny jsme se nezastavily v Ájenčině oblíbeném obchodě se psími laskominkami. On je tak pěkně při cestě, když se jde kolem Bily na autobus... No, zkrátka jsem si to u mojí slečny "pokazila" a hotovo. Já si ale myslím, že to bylo spůsobeno částečně i mojí nepozorností a roztěkaností, protože jsem se tak bála... Bylo to poprvé a já jsem nevěděla, jak to dopadne. Nakonec jsme zdárně došly dovnitř. Ale, pro boha, kde jsou informace? Je slyšet pípání pokladen, lidi jezdí s vozíčky, no, však uvidíme. Stouply jsme si tak nějak asi více méně do cesty, protože informace nikde, tak co tedy dělat? Najednou k nám přistoupila mladá paní a pěkně pozdravila. Odpověděla jsem jí tedy také pozdravem a hned jsem poprosila, že hledám někoho z personálu. "Já jsem z personálu." Odpověděl hlásek přede mnou. "Tak to je super! Já jsem slyšela o projektu Zde je vodicí pes vítán a přišly jsme k vám nakoupit. Je to možné? Můžete nám pomoct?" No, a tak jsme začaly nakupovat. Jediná potíž byla v tom, že leták se mi na netu stal od prosince jaksi nepřístupný, takže jsem neměla výpis věcí, o které jsem měla zájem. Byla to, a stále ještě je, taková moje idea, mít vypsané věci co chci, no a zbytek, to by se vidělo. Ale slečna donesla letáček a už to jelo. A víte co? Nakonec se ukázalo, že slečna bydlí nejen v našem domě, (veliký osmipatrák), ale i v našem patře. Je to legrace, protože já ji vůbec neznám. Prý se zdravíme, ale... Tolik hlasů, co kolem člověka projde... "Moji" slečnu si nakonec odvolal vedoucí, ale nebyl problém, byla jsem předána kolegovi a s ním jsme dokončili nákup. Dokonce jsem měla celou pokladnu pro sebe, to byla pohodička, beze stresu, jestli nevezmu nákup cizímu člověku. Pán mi dal věci i do batůžku a vyprovodil nás ze dveří. Z celého nákupu mám velmi pěkné pocity a všem majitelům pejsků mohu vřele doporučit. Ale domnívám se, že i nevidomý bez pejska by byl jistě obsloužen. Myslím, že tímto projektem se nastartovala velice dobrá věc, a to povědomí o nevidomých a jejich potřebách při nákupu. Tak jen abychom si to třeba nepokazili nevychovanými pejsky. Krásný den vám přeji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 davidbachmann davidbachmann | E-mail | Web | 3. prosince 2011 v 20:21 | Reagovat

Tak to je prvně, co o něčem takovém slyším. Billu tu máme kousek, tak to půjdu vyzkoušet. Ideální by asi bylo, kdyby uváděli někde tel. čísla, na která by člověk zavolal, když ten doprovod potřebuje. No, brzy to zkusíme a pak dám vědět, jak to dopadlo.

2 mirunkaajenka mirunkaajenka | E-mail | Web | 4. prosince 2011 v 1:19 | Reagovat

Ahoj, jak jsem tam dala ten odkaz, na klub držitelů vod.psů, tak na té stránce je seznam Bil, kde to s tím psem jde. Vy psa sice nemáte, ale snad to taky půjde. Však určo záleží na domluvě. Tak čusík a hodně štěstí.

3 Verča Verča | E-mail | 5. prosince 2011 v 21:49 | Reagovat

Tak to je super! Díky za info, protože o tomhle slyším prvně. Sice nemám páru, kde je v mým okolí Billa, ale když budu potřebovat, dohledám. Je fain, že na stránkách klubu je i seznam obchoďáků. Na vesnici, kde bydlím je takovej malinkatej obchůdek, kde máš problém projít sama, natož se psem. Ale naštěstí mám na nakupování lidi.:-)
Já se taky občas nechám Ebbinkou zblbnout. No ale moje chyba, mám si dávat pozor. Ona je to totiž ještě takový trdlo.:-) A víš co by mě zajímalo? Jaký byly pro tebe začátky s vodícím psem? Máš to tady někde napsaný? Ráda bych si početla.:-)
Jo jo, hlavně, aby se i ta naše trdla chovala hezky.:-)

4 Labanda © Labanda © | Web | 13. prosince 2011 v 12:15 | Reagovat

ahoj zlato chci tě jen poprosit o podporu v soutěži :-) omlouvám se, že prosím tímto způsobem ;-) http://labandasjana.blog.cz/1112/jupi-muj-soutezni-designe-je-ve-finale srý za reklamu

5 Chica de la Esperanza Chica de la Esperanza | Web | 21. února 2013 v 19:42 | Reagovat

Ahoj Miri, kde jsem dřív bydlela, měli Billu a ač psa nemám, vždycky nám tam ochotně pomohli, vždycky, když jsem do té konkrétní Billy přišla, hned někoho volali. Co bydlím teďka je Billa taky, tu nevěděli, ale nakonec velmi ochotně pomohli taky. Tak tolik má zkušenost s Billou. Jo a ty jejich letáky, to nedělá jen tobě, mně taky nejde zaboha se do nich dostat, stáhnout a aspoň prohnat OCR nebo něco s tím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama