Květen 2013

Domácí mýdlo

25. května 2013 v 22:00 | Mirka |  Rady, aneb, na co jsem přišla, či někde zjistila
Mám ráda maily, které něco říkají, nemusím moc ty, které jsou plné vtipů či jiných kratochvilných nesmyslů, a tak mě mile překvapil jeden mail, který jsem dostala, a kde se psalo plno zajímavostí, jak si poradit zejména s čištěním čehokoliv v domácnosti. Mimo jiné mě zaujal třeba osvěžovač vzduchu či prostředek na nádobí, já se však dnes chci věnovat jen a pouze "výrobě" domácího mydélka, kterážto činnost mě poměrně uchvátila, protože hned napoprvé jsem byla odměněna úspěchem. Jak jsem na to šla?
Celý vtip je v tom, že pokud máte doma pevná mýdla ať už takové ty hotelové kostičky, nebo jakákoliv pevná - dětská či jiná - máte vyhráno.
Co potřebujeme?
Půl litru převařené vroucí vody,
Mýdlový kousek, asi velikosti právě oné kostky hotelového mýdla,
pár kapek vonného olejíčku, nejlépe kvalitnějšího,
struhadlo, nejlépe již určené pro tyto účely,
suchou nádobu na strouhání,
převařenou vodu z konvice (horkou),
nádobu "míchačku",
a skleničku, nejlépe s pumpičkou, do které budeme přelévat.
Můžeme se tedy pustit do výroby. Je zcela jednoduchá.
Nastrouháme si mýdlo a přemístíme ho do nádoby, do níž pak nalijeme vroucí vodu. Mícháme tak dlouho, až ucítíme, že tekutina je spíš dohladka. Ze začátku to vypadá na úplně obyčejnou mydlinovou vodu - však ona to taky je zatím "jen" obyčejná mydlinová voda. Když se nám tedy zdá už hladká, necháme ji vychladnout, ta půllitrová voda vychládne asi tak za necelé dvě hodiny.
Do chladné tekutiny můžeme přidat pár kapek voňavého olejíčku.
Občas během té doby jsem zkoušela, jaká je hustota a samozřejmě vždy zamíchala. Po vychladnutí tekutina zhoustne skoro do konzistence omáčky, a tehdy ji můžeme přelít za pomoci trychtýřku do flaštičky s pumpičkou. Ještě jsem se na netu dočetla, že lidé používají trochu glicerinu, asi pro zjemnění, ale i bez této látky je mýdlo docela použitelné. Jak se s ním umývá? Pocitově mi to připadá, jako bych si myla ruce obyčejným mýdlem, ale cena je nepoměrně menší, než u mýdel kupovaných.
Kdo chce, může vyzkoušet, kdo nechce, nemusí, ale mně to připadá jako docela dobrá možnost zase trošku odlehčit naší peněžence.
Pokud se rozhodnete vyzkoušet, přeji hodně úspěchů.

Smetanové potěšení

23. května 2013 v 23:20 | Mirka |  VAŘENÍ
Pribináčky, Pacholíčky, Bobíky!!! To jsou laskominy, na které jsem dlouho musela zapomenout, jednak kvůli své cukrovce, a druhak taky proto, že mě prostě nenapadlo, že i takovéto dobrůtky jde vytvořit doma, svépomocí. Ale jako obvykle, nezklamal mě internet a vyhledávač, takže jsem pátrala, až jsem se dopátrala myslím k docela uspokojivému výsledku.
Zdálo se mi nejjednodušší začít nejdřív s, jak jsem uvedla v nadpisu, "Smetanovým potěšením". Použila jsem:
Zakysanou smetanu (2x)
umělé sladidlo dle chuti, (samozřejmě, kdo může tak cukr)
instantní kafe (1 kávová lžička, na značce nezáleží)
a pudink v prášku (1 sáček)

Smetany jsem šlehala a postupně přidávala zmíněné suroviny, pudink se mi nechtělo vařit, tak jsem ho přidala jen tak, přímo z pytlíku a vše ještě chvíli šlehala. Vyšlo mi to na dvě plné krabičky od rybiček Pepřenek, (zbytek zbylo pro pracovní sílu :) )
Poznámka na konec:
Myslím, že neuškodí když se pudink uvaří, ale ani takto to není špatné. Kdo chce, může místo kafíčka přidat třeba Granko.

NAROZENINY

14. května 2013 v 4:23 | Mirka |  Ája a pejsci, kteří procházejí mým životem
Pořád se mi to honilo hlavou, už několik dní: Skoro mám až výčitky, že jsou události, které mi tak, jak se říká, hlavou nevrtaly, ale tohle, to mi prostě nedalo spát.
Včera to bylo totiž přesně šest roků, co jsem si jela pro svou Ájenku, pro moje štěstíčko, mou pomocnici, mazla, kamarádku, přítelkyni... A takhle bych mohla pokračovat dál a dál. Vrací se mi pár dní před tím, co jsem dělala, jak jsme s Jirkou jeli autobusem v pondělí ráno do Prahy, jak jsme dojeli a čekalo na nás auto ze střediska v Jinonicích...
Další krásný okamžik: Ája přijde za chvíli, jsme v pokoji, kde tak nějak trůníme se svými taškami, a čekám na svou novou přítelkyni. Už jsme se jednou viděly, ale to jen na chvíli, když mi ji přijel cvičitel ukázat a zároveň si zkontrolovat, kde a v jakém prostředí bude žít. Dole je slyšet zvonit rolničku: To nic, může to být pejsek Míši, Zuzky, nebo toho pána, co tam taky pracuje... Ale tajně doufám, a je to ONA. Vyjdu na chodbu, otevírám ohrádku na schodech a čekám, volám na ni. Přišla. Krásná, dlouhosrstá, možná taky trošku nejistá, moje princezna. A od té doby jsme pořád spolu, kromě mé týdení hospitalizace snad nepřetržitě, už těch šest roků.
Ten týden byl hezký, pak k nám domů, a od té doby, no jak se říká, jsme spolu v dobrém i zlém.
Prostě se mi nějak zachtělo zavzpomínat si na to, jak k nám Ájenka přišla. Tak jsme měly včera veliké narozeniny, takové naše společné. Její jsou prvního července, ale tohle jsou takové naše, kdy si můžu připomenout den, kdy jsme se setkaly už natrvalo. Ája se s námi zžila natolik, že si já ani Jirka nedovedeme už život bez ní představit. Všechno jednou zkončí, ale teď, je čas žít a vychutnávat další dny, nepochybně pěkné, i ty horší...

Kuřecí prsíčka s bramborami

12. května 2013 v 23:04 | Mirka |  Vaření v mikrovlnce
Suroviny:
půl kila kuřecích prsíček nakrájených na malé kousky,
brambory:
Marináda:
1 malý bílý jogurt, 1 čl vegety, 1 čl chili omáčky (kdo
má rád a může ostřejší), 1 pl maggi,trochu sladké
papriky a ještě jsem přidala trošku sušeného česneku.

Do marinády dáme nakrájené kuřecí maso, které jsme si
nakrájeli na co nejmenší kousíčky, prostě, tak akorát,
aby doba přípravy byla co nejkratší. Nejlepší je maso si
připravit večer a nechat ho v uzavřené nádobě v marinádě
přes noc.
Dále si oloupeme a nakrájíme brambůrky, opět na malé
kousky. Omyjeme a dáme na spodek nádoby tlakového hrnce.
Poprášíme kmínem, asi 1 čl, a na brambory dáme maso, tak
jak je, i s marinádou.
Nádobu uzavřeme, a ventil pootočíme tak, aby byl z části
otevřený a vaříme asi tak 15 až 20 minut.
Já jsem po 15 minutách zamíchala a nechala dělat ještě
těch pět dalších minut, brambory se mi zdály dost
doměka, ale nevadí.
Po vypnutí ventilek otočíme do polohy uzavřeno a necháme
stát. Jídlo je dělané ve vlastní šťávě, nám s manželem
chutnalo.
Přeji dobrou chuť!