NAROZENINY

14. května 2013 v 4:23 | Mirka |  Ája a pejsci, kteří procházejí mým životem
Pořád se mi to honilo hlavou, už několik dní: Skoro mám až výčitky, že jsou události, které mi tak, jak se říká, hlavou nevrtaly, ale tohle, to mi prostě nedalo spát.
Včera to bylo totiž přesně šest roků, co jsem si jela pro svou Ájenku, pro moje štěstíčko, mou pomocnici, mazla, kamarádku, přítelkyni... A takhle bych mohla pokračovat dál a dál. Vrací se mi pár dní před tím, co jsem dělala, jak jsme s Jirkou jeli autobusem v pondělí ráno do Prahy, jak jsme dojeli a čekalo na nás auto ze střediska v Jinonicích...
Další krásný okamžik: Ája přijde za chvíli, jsme v pokoji, kde tak nějak trůníme se svými taškami, a čekám na svou novou přítelkyni. Už jsme se jednou viděly, ale to jen na chvíli, když mi ji přijel cvičitel ukázat a zároveň si zkontrolovat, kde a v jakém prostředí bude žít. Dole je slyšet zvonit rolničku: To nic, může to být pejsek Míši, Zuzky, nebo toho pána, co tam taky pracuje... Ale tajně doufám, a je to ONA. Vyjdu na chodbu, otevírám ohrádku na schodech a čekám, volám na ni. Přišla. Krásná, dlouhosrstá, možná taky trošku nejistá, moje princezna. A od té doby jsme pořád spolu, kromě mé týdení hospitalizace snad nepřetržitě, už těch šest roků.
Ten týden byl hezký, pak k nám domů, a od té doby, no jak se říká, jsme spolu v dobrém i zlém.
Prostě se mi nějak zachtělo zavzpomínat si na to, jak k nám Ájenka přišla. Tak jsme měly včera veliké narozeniny, takové naše společné. Její jsou prvního července, ale tohle jsou takové naše, kdy si můžu připomenout den, kdy jsme se setkaly už natrvalo. Ája se s námi zžila natolik, že si já ani Jirka nedovedeme už život bez ní představit. Všechno jednou zkončí, ale teď, je čas žít a vychutnávat další dny, nepochybně pěkné, i ty horší...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 David Pavel Bachmann David Pavel Bachmann | E-mail | Web | 14. května 2013 v 21:20 | Reagovat

Jéjda, tak to přeju vám oběma všechno nejlepší! 6 let už je dost dlouhá doba. Jestli mě něco odrazuje od myšlenky na pořízení pejska, pak je to rozdíl v délce psího a lidskýho života. Když si zvykneš, pejsek odejde a ikdyž si pořídíš jiného, už nebude takový. No, tak ať ti Ájenka conejdýl vydrží, užívejte si a mějte se rádi!

2 punerank punerank | 15. května 2013 v 17:25 | Reagovat

[1]:
On ten pejsčí život je kratší, ale vztah s ním často hluboký, aby to za to stálo!  už jsem jich pár obrečela, ale přesto jsem ráda, že byl!  Možná, že náš pes projeví více trpělivosti se mnou než já s ním:)

3 Verča Verča | E-mail | 21. května 2013 v 18:08 | Reagovat

Taky jsem na podzim s Ebbinkou slavila den, kdy jsem si pro ni do Prahy přijela, akorát my jsme měli roční výročí.:-) Kdo ti Áju cvičil?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama