Smetanové potěšení

23. května 2013 v 23:20 | Mirka |  VAŘENÍ
Pribináčky, Pacholíčky, Bobíky!!! To jsou laskominy, na které jsem dlouho musela zapomenout, jednak kvůli své cukrovce, a druhak taky proto, že mě prostě nenapadlo, že i takovéto dobrůtky jde vytvořit doma, svépomocí. Ale jako obvykle, nezklamal mě internet a vyhledávač, takže jsem pátrala, až jsem se dopátrala myslím k docela uspokojivému výsledku.
Zdálo se mi nejjednodušší začít nejdřív s, jak jsem uvedla v nadpisu, "Smetanovým potěšením". Použila jsem:
Zakysanou smetanu (2x)
umělé sladidlo dle chuti, (samozřejmě, kdo může tak cukr)
instantní kafe (1 kávová lžička, na značce nezáleží)
a pudink v prášku (1 sáček)

Smetany jsem šlehala a postupně přidávala zmíněné suroviny, pudink se mi nechtělo vařit, tak jsem ho přidala jen tak, přímo z pytlíku a vše ještě chvíli šlehala. Vyšlo mi to na dvě plné krabičky od rybiček Pepřenek, (zbytek zbylo pro pracovní sílu :) )
Poznámka na konec:
Myslím, že neuškodí když se pudink uvaří, ale ani takto to není špatné. Kdo chce, může místo kafíčka přidat třeba Granko.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 David Pavel Bachmann David Pavel Bachmann | E-mail | Web | 24. května 2013 v 0:18 | Reagovat

Mirunko, tohle se dělá člověku, co má právě něco jako střevní chřipku a bolí ho bachor i po grahamových křehkých plátcích? Před dvěma dny jsem měl pistáciový termix a moc mi chutnal. Ale teď mě bolí břicho a nemůžu jíst! No, dost sebelítosti! Ta cukrovka je pitomá nemoc, co? Moje babička říkávala, že i ta sebelepší nemoc stojí za ...... Víme, že slepota je blbej handicap, ale když člověk nemůže jíst, je to snad ještě horší! No tak si pochutnej aspoň ty a já to ještě odložím a později nepochybně doženu. Upozorním na článek Markétu, aby to doma taky vyzkoušela.

2 mirunkaajenka mirunkaajenka | E-mail | Web | 24. května 2013 v 4:34 | Reagovat

Ahoj Davide, velice tě lituju, protože v tvém případě není radno, pokud člověk vůbec má chuť a sílu, vzdalovat se od bezpečných míst - a kterých, víme sami dobře. Cukrovka je sice blbá, ale nakonec jíst člověk může, ale holt to není, co bejvalo. :-))) Dneska si na oběd uděláme pizzu, domácí, žádnou kupovanku, mám tu papriku a zbytek salámu, a k tomu máme polívečku uzenou. Jej, zase o jídle. :) Tak přeju fajn den a pokud si to uděláte ve sladké variantě, zkuste pudink povařit, já jsem byla líná, ale myslím vařenej je super, protože to bezvadně naroste.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama