Domácí tavený sýr

2. června 2013 v 2:07 | Mirka |  VAŘENÍ
Jsem, jak to říct, taky držitelem, či majitelem účtu na facebooku. Po počátečním nadšení a zjištění,že se tam vlastně nic moc neděje, když uvážím, že po přidání některých "přátel" bych se asi zbláznila, kdybych všechny jejich statusy měla procházet, mé nadšení velice ochladlo. Přesto se tam občas mrknu, a občas, není to ale zas tak často, se tam setkám s docela užitečnými příspěvky.
Už je to nějakou dobu, co tam jedna uživatelka dala recept na domácí tavený sýr. Jak všichni jistě víme, "taveňáky" stojí čím dál víc peněz a zvlášť my, kterým zdraví nedovoluje sebrat se za každých okolností a uhánětnakupovat tedy oceníme, když se dovíme, jak si případně pochutinku vyrobit doma sami. Myslím, že na internetu lze najít spoustu možností, jak si onu dobrotu vyrobit, a tak, když dovolíte, napíšu sem jen své zkušenosti, kterých už je poněkud dost, protože dost bylo pokusů, tu víc, tu méně zdařilých. Začnu tedy tím, co potřebujeme.
Příprava je zcela jednoduchá, potřebujeme:
1 balíček tvarohu,
1 lžičenka kuchyňské sody - z mé zkušenosti na tu jednu kostku tvarohu ale stačí míň než lžička, spíš tak dvě tři špetky, prostě ne celá lžička -
sůl podle chuti,
jedna lžičenka másla na rozpuštění,
případně ještě salám, cibuli, česnek, pažitku, podle vlastního uvážení a nálady.
Když jsem uváděla "balíček tvarohu", měla jsem na mysli takový ten tvaroh, co vypadá jako kostka másla. Je krásně hustý, sýr se mi z něj povedl hustý, pěkně mazací. Tvaroh ve vaničkách se mi pro tyto účeli moc neosvědčil, výsledný produkt byl příliš řídký, nedal by se namazat na dva chleby třeba k svačince.
Postup:
Tvaroh vyklopíme do mističky, přidáme sodu a sůl a zamícháme. Uložíme tak na čtvrt až půl hodiny do lednice, a pak přilijeme rozpuštěné máslo. Opět promícháme a dáme na půl minuty do mikrovlnky prohřát. Zase zamícháme, a tady už si všímáme změny struktury. Dřív, i s rozpuštěným máslem, šla hmota hůř míchat, teď, když je trochu prohřátá, jen opravdu trošičku, ne horká, jde míchat úplně královsky. Využijeme tedy této situace a mícháme ještě tak dlouho, až se nám chuť zdá dostatečná. V této fázi jsem pro dnešek přidávala třeba nakrájenou pažitku. Když už s mícháním a chutnáním skončíme, a pokud nám v nádobce ještě něco zbyde, necháme chvíli stát, abychom neukládali teplé do lednice, a pak šup vychladit a mazat na chlebík.
Dobrou chuť!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama