Rady, aneb, na co jsem přišla, či někde zjistila

Domácí mýdlo

25. května 2013 v 22:00 | Mirka
Mám ráda maily, které něco říkají, nemusím moc ty, které jsou plné vtipů či jiných kratochvilných nesmyslů, a tak mě mile překvapil jeden mail, který jsem dostala, a kde se psalo plno zajímavostí, jak si poradit zejména s čištěním čehokoliv v domácnosti. Mimo jiné mě zaujal třeba osvěžovač vzduchu či prostředek na nádobí, já se však dnes chci věnovat jen a pouze "výrobě" domácího mydélka, kterážto činnost mě poměrně uchvátila, protože hned napoprvé jsem byla odměněna úspěchem. Jak jsem na to šla?
Celý vtip je v tom, že pokud máte doma pevná mýdla ať už takové ty hotelové kostičky, nebo jakákoliv pevná - dětská či jiná - máte vyhráno.
Co potřebujeme?
Půl litru převařené vroucí vody,
Mýdlový kousek, asi velikosti právě oné kostky hotelového mýdla,
pár kapek vonného olejíčku, nejlépe kvalitnějšího,
struhadlo, nejlépe již určené pro tyto účely,
suchou nádobu na strouhání,
převařenou vodu z konvice (horkou),
nádobu "míchačku",
a skleničku, nejlépe s pumpičkou, do které budeme přelévat.
Můžeme se tedy pustit do výroby. Je zcela jednoduchá.
Nastrouháme si mýdlo a přemístíme ho do nádoby, do níž pak nalijeme vroucí vodu. Mícháme tak dlouho, až ucítíme, že tekutina je spíš dohladka. Ze začátku to vypadá na úplně obyčejnou mydlinovou vodu - však ona to taky je zatím "jen" obyčejná mydlinová voda. Když se nám tedy zdá už hladká, necháme ji vychladnout, ta půllitrová voda vychládne asi tak za necelé dvě hodiny.
Do chladné tekutiny můžeme přidat pár kapek voňavého olejíčku.
Občas během té doby jsem zkoušela, jaká je hustota a samozřejmě vždy zamíchala. Po vychladnutí tekutina zhoustne skoro do konzistence omáčky, a tehdy ji můžeme přelít za pomoci trychtýřku do flaštičky s pumpičkou. Ještě jsem se na netu dočetla, že lidé používají trochu glicerinu, asi pro zjemnění, ale i bez této látky je mýdlo docela použitelné. Jak se s ním umývá? Pocitově mi to připadá, jako bych si myla ruce obyčejným mýdlem, ale cena je nepoměrně menší, než u mýdel kupovaných.
Kdo chce, může vyzkoušet, kdo nechce, nemusí, ale mně to připadá jako docela dobrá možnost zase trošku odlehčit naší peněžence.
Pokud se rozhodnete vyzkoušet, přeji hodně úspěchů.

Zmražené droždí a odložený start

4. listopadu 2011 v 3:27 | Mirka
Vařím ráda, a v posledních více než třech letech se mým nepostradatelným společníkem a pomocníkem v domácnosti stala domácí pekárna. Mám už několikátou, a protože vždy začala odcházet do "pekárnového nebe" a nemám nikoho, kdo by mi ji opravil, aby vydržela déle, a pokud možno ještě déle, přišla ke mně pekárna druhá, a posléze třetí.
 
 

Reklama